Menu
Your Cart

Hikayemiz

Arıcılık ile ilgili hikayemiz 1998 yılında başladı. İlk kovanımızı o yıl aldık. Sadece 1 kovanla başlayan heyecanlı serüvenimiz şu anda bakanlığa kayıtlı kovanlarımız ve sözleşmeli arıcılarımızın kovanları dahil 900 civarında. 

Biz yeni ve dinamik bir firmayız. Ancak amacımız ilk günden bu yana nitelikli bal ve diğer arı ürünlerinin üretilmesi oldu. Bal dahil diğer arı ürünlerinin doğal halini bozmadan paketliyoruz. Yani çiftlikten sofranıza kadar geçen süreç doğal bir süreç.

Çiftliklerimiz Kaz Dağlarında 3 farklı noktada bulunmaktadır. Zaman zaman kendi arazilerimizde tıbbi aromatik bitki ekimi yapıyoruz. Geliştirdiğimiz bu sistem hem arı kolonilerini güçlendiriyor hem de bala ve diğer arı ürünlerine değer katıyor. 

Geçen yıl Amerika'da North Caroline (Asheville) Uluslararası bal yarışmasına gönderdiğimiz balımız finalist oldu. Bu yıl yani 2019 yılında aynı yarışmada kategori birincisi olduk.

Özellikle bu balımız bir vakıf üniversitesinin Tıp Fakültesi, Tıbbi Biyokimya Ana Bilim Dalı ve Eczacılık Fakültesi tarafından çalışılmaktadır. Bölüm başkanımızın liderliğinde bilimsel makalemiz de yayınlandı. 

Ballarımızın analizlerini her yıl düzenli olarak Ege Üniversitesi'nde yaptırıyoruz. 

Evet ilk günkü heyecanımız hiç bitmedi. Her fırsatta üretim kalitemizi daha da geliştirerek siz değerli müşterilerimize değeri yüksek arı ürünlerini sunmayı sürdürüyoruz. 

Sevgi ve Saygılarımızla, 

APİMAYA EKİBİ

Bu siteye giriş yaparak tanımlama bilgileri kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi için tıklayın Gizlilik İlkeleri.