Menu
Your Cart

Apimaya Blog RSS Feed

28 Aug Baldaki Sır
apimaya 0 693
Balın Tarihi Sırrı Balın tıbbi özellikleri eski zamanlardan beri bilinmektedir. Arı ürünlerinin hastalıkların tedavisi için kullanılması 8000 yıl öncesine dayanan mağara resimleriyle zaten kanıtlanmıştır . Sümer yazıtları, Mısır papirüsleri, Hindu yazıları, Kur'an, İncil, Hipokrat ve Aristoteles'in..
28 Aug Çam Balı
apimaya 0 783
Bilinen bir diğer adıyla salgı balı, çiçek balından daha farklı bir bal türüdür.Çam balı, bal arılarının çiçeklerdeki nektarlarını olgunlaştırması ile elde edilen çiçek ballarından farklı olarak kızılçam ağaçlarının öz suyunu emen Basra Böceği’ne ihtiyaç duyar. Bu böcek, Türkiye’de çoğunlukla Muğla,..
28 Aug Doğal Bal Nasıl Olur
apimaya 0 763
Arı bir işçi arısı olarak doğmuşsa, o bir dişidir. Polen ve diğer işçi arıların kovan dışında topladıkları diğer eşyaları alma görevine başlar. Diğer arılar da bal yapımında yardımcı olmaktadır.Yaşlı işçi arılar kovanı terk eder ve kovanlarından polen ve nektar toplar. Arılar genellikle kovanlarının..
Gösterilen: 1 ile 3 arası, toplam: 3 (1 Sayfa)
Bu siteye giriş yaparak tanımlama bilgileri kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi için tıklayın Gizlilik İlkeleri.