Menu
Your Cart

Black Edition - Siyah Bal 450 gr

Black Edition - Siyah Bal 450 gr
Yeni Çok Satan
Black Edition - Siyah Bal 450 gr
220,00TL
Vergiler Hariç: 203,70TL
  • Stok: Stokta Var
  • Kodu: BLK425
  • Ağırlık: 425.00g

Amerika Uluslararası Bal Yarışmasında "Koyu Bal" kategorisinde 3 yıl üst üste derece...
2020 Uluslararası Bal yarışması Finalist - North Caroline - AMERİKA
2019 Uluslararası Bal Yarışması Kategori Birincisi - North Caroline - AMERİKA
2018 Uluslararası Bal yarışması Finalist - North Caroline - AMERİKA

Kestane, Meşe, Pelit, Endemik ve Tıbbi Aromatik Bitkiler

Black Edition serisi Kaz Dağları Siyah Balımız arıların Kestane, Meşe, Pelit, Endemik ve Tıbbi Aromatik Bitkilerden topladığı nektarlar ve polenler ile işlem görmeden kovandan kavanoza tüm besin değerleri ile Ham Bal olarak sunulmaktadır.

Black Edition serisi Kaz Dağları Siyah Bal üretimi için Kaz Dağlarının Kuzey Yakasında ve yüksek rakımlı bir bölgede seçtik. Kovanlarımızın bulunduğu endüstri bölgelerinden, yerleşim yerlerinden ve tarım alanlarından oldukça uzak olan bölgeye araç ulaşımı olmadığından belli bir mesafe yaya olarak gidilmektedir.

Ege Üniversitesinde yaptırdığımız Analizlerde bu Balımızın Prolin değeri 2018 Yılında 1778 +/- 356,7 Mg/Kg çıkmıştır. Bu balımız ile ilgili saygın bir Üniversitenin Tıp Fakültesi Tıbbi Biyokimya Anabilim Dalı ve Eczacılık Fakültesi 2018 yılından bu yana bilimsel olarak birçok çalışmalar yapmaktadırlar.  Üniversite yapmış olduğu bilimsel çalışmalarla ilgili makale hazırlamış ve makalemiz 2019 yılında dünyanın en prestijli Tıp Dergisi SAGE’te yayınlanmıştır. Bilimsel çalışmalar halen devam etmektedir.

Kaz Dağları Dünyanın özgün değerler taşıyan bir ekosistemler topluluğuna ev sahipliliği yapan nadir bölgelerinden birisidir. Yapılan çalışmalar 101 familyaya ait  900 civarında bitki türü olduğunu göstermektedir. Bu türlerin 37 adedi sadece Kaz Dağlarında olmak üzere 73 adedi endemiktir.